Menu

Prace magisterskie z logistyki – jakie błędy popełniają studenci

- Prace magisterskie z logistyki
Prace magisterskie z logistyki – jakie błędy popełniają studenci

Prace magisterskie z logistyki stanowią często wstęp do błyskotliwej kariery w branży logistycznej. Logistyka w Polsce rozwija się świetnie i napisanie bardzo dobrej pracy o charakterze praktycznym, może otworzyć drzwi do wielu ciekawych firm.

Studenci przygotowujący swoje prace dyplomowe popełniają często wiele błędów. Jedne są bardziej błahe i łatwo jest je poprawić, inne natomiast mogą przysporzyć wielu kłopotów. Zdarza się, że studenci piszący prace magisterskie z logistyki mają nierzadko problem z dostępem do danych w wybranych przedsiębiorstwach.

Najczęściej tego typu prace dyplomowe pisane są na przykładzie konkretnych firm. O ile prace licencjackie mogą mieć charakter teoretyczny, o tyle te magisterskie powinny już mieć badawczy. Warto, zanim zabierzemy się za sporządzanie tego typu opracowania, czyli w momencie przygotowywania planu pracy zastanowić się dobrze nad wyborem przedsiębiorstwa.

Powinniśmy też głęboko przeanalizować to, jakie konkretne dane będą nam potrzebne. Duże spółki, które notowane są na giełdzie, publikują większość swoich informacji finansowych, różnego rodzaju sprawozdania i bilanse. Jeżeli potrzebujemy konkretnych informacji odnośnie odpowiednich procesów, które odbywają się w przedsiębiorstwie, to warto wybrać mniejszą firmę.

Należy, zanim zaczniemy pisać pracę magisterską z logistyki skontaktować się z wybraną placówką i dowiedzieć się, czy będą w stanie udostępnić nam niezbędne dane. Gdy zrobimy to za późno, może okazać się, że firma nie jest zainteresowana, a my znajdziemy się w ogromnych opałach.

Prace magisterskie z logistyki – jak je pisać, aby osiągnąć sukces?

Praca magisterska z logistyki musi przede wszystkim być bardzo dobrze uzgodniona z promotorem. Wiadomo, że każdy promotor ma inny obszar kompetencji naukowych oraz inne zainteresowania. Temat pisanej przez nas pracy magisterskiej musi mu odpowiadać. Kolejna kwestia to praktyczność danego tematu. Innymi słowy, praca magisterska z logistyki powinna dotyczyć problemów, z jakimi rzeczywiście zmagają się dane firmy. Dzięki temu jest szansa, że nasza praca dyplomowa ułatwi nam znalezienie pracy, w charakterze logistyka. Pracodawcy szukają obecnie specjalistów z konkretną, praktyczną wiedzą i kompetencjami. Im więcej posiada się praktyki, tym lepiej. Nie bez powodu Juliusz Cezar powtarzał: “nauczycielem wszystkiego jest praktyką”.

Dodaj komentarz