Menu

Perspektywy zawodowe po studiach logistycznych

- Prace magisterskie z logistyki
Perspektywy zawodowe po studiach logistycznych

Prace magisterskie z logistyki, podobnie jak licencjackie są jedynie wstępem do kariery logistyka. Warto skończyć ten kierunek. Pracownicy pracujący w branży logistycznej zarabiają coraz więcej. Zarobki dyrektorów ds. logistyki mogą spokojnie konkurować z zarobkami najlepszych ekspertów z zakresu informatyki. Szacuje się, że osoby na tym stanowisku zarabiają przeciętnie po 17 884 zł brutto miesięcznie. Specjalista ds. logistyki zarabia przeciętnie 4500 zł brutto miesięcznie. Takie pieniądze robią wrażenie.

Polska branża logistyczna rozwija się bardzo dobrze. W naszym kraju działają firmy, które posiadają potężną flotę samochodów ciężarowych. Polscy kierowcy tirów realizują zlecenia, na terenie całej Europy. Perspektywy dla logistyków są bardzo dobre. W przyszłości w Polsce zbudowany zostanie nowy Jedwabny Szlak. Pracownicy logistyki będą niezbędni, aby skutecznie nadzorować logistyczną obsługę tego projektu. Poza tym coraz więcej firm otwiera w Polsce swoje centra logistyczne. Przykładem tu jest firma Amazon, która otworzyła swoje centrum logistyczne w podpoznańskich Sadach. Firmy działające w Polsce coraz częściej widzą konieczność optymalizacji swoich działań w zakresie logistyki, aby móc skutecznie funkcjonować i konkurować.

Logistyk jest osobą, który obsługuje przepływ surowców, materiałów pomiędzy danymi podmiotami gospodarczymi. W jego gestii jest czuwanie, by towar nie zalegał w magazynach, a był upłynniany. Profesjonalny logistyk musi mieć wiedzę z zakresu transportu, finansów, prawa, finansów i co najważniejsze musi tę wiedzę umieć stosować praktykę. Dzięki działaniom specjalistów od logistyki możliwy nie tylko szybki transport, ale również załadunek oraz rozładunek towarów i surowców. Dzięki nim możliwy jest także sprawny przewóz ludzi. Przykładowe stanowiska pracy w logistyce to: logistyk, spedytor lub ekspedytor. Inne nazwy stanowisk logistycznych to przykładowo specjalista ds. zaopatrzenia, planowania zakupów itd.

Prace magisterskie z logistyki. Jak je pisać, by osiągnąć zawodowy sukces?

Pisanie pracy magisterskiej z logistyki  powinno dotyczyć praktycznych zagadnień. Im bardziej praca jest “praktyczna”, tym lepiej. Dobrą pracę magisterską z logistyki, można pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli będzie bardzo dobra, to wówczas będzie można zaimponować rekruterowi. Dobrze napisana praca magisterska może stanowić naszą wizytówkę.

Oferty pracy

Dodaj komentarz